ARCHIWUM: 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

2008 

 
 
 

16 listopada 2008

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wystartowaliśmy. Nie ukrywamy, że chcemy dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców by móc prezentować nie tylko nasze osiągnięcia, ale również proponować sposoby spędzania wolnego czasu. Uchwała Rady Gminy Kramsk z marca 2008 r. w sprawie zmiany nazwy Ośrodka Upowszechniania Kultury na Gminny Ośrodek Kultury sprawiła, że w prawym górnym narożniku widnieje nasze nowe logo. To zobowiązuje. Prezentowane tutaj materiały i treści ogląda potencjalnie już cały świat. Nie da się - tak po prostu - jak po przejrzeniu starych kronik, zamknąć strony. Chcemy być otwarci na wszystko co sprzyjać będzie rozwojowi kultury. Chcemy uczyć nie tylko konkretnych umiejętności, ale również wrażliwości na piękno otaczającego nas świata. Ta strona i ta platforma temu ma służyć. Jako ciekawostkę techniczną warto zauważyć, że w momencie startu nasza strona "waży" 335 MB i zawiera około 65 minut materiałów video (w tym około 40-tu minut archiwalnych nagrań naszych kapel i zespołów), 40 minut materiałów dźwiękowych oraz około 300-tu fotografii.

18 listopada 2008

W dniu 16 listopada 2008 roku w miejscowości Święciec, Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem Inauguracji Roku Kulturalnego. W uroczystości udział wzięli między innymi Tadeusz Tomaszewski – poseł RP, Elżbieta Streker-Dembińska – poseł RP, Maciej Dąbrowski – radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Henryk Janasek – dyrektor MBP w Koninie, Kazimierz Wiktorski – dyrektor „Uniqa” w Koninie , a także radni , pracownicy kultury, sponsorzy oraz animatorzy kultury. Zgromadzonych uroczyście powitała Orkiestra Dęta OSP Kramsk pod batutą kapelmistrza pana Przemysława Domagalskiego. Następnie uroczystego otwarcia dokonali wspólnie wójt gminy Kramsk - Józef Karmowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Przemysław Domagalski.. Po otwarciu, dyrektor GOK-u podsumował działalność kulturalną minionego okresu i podziękował wszystkim działaczom kultury oraz osobom wspierającym naszą placówkę. Wręczył nagrody,  statuetki oraz listy gratulacyjne. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jako pierwszy wystąpił zespół teatralno-obrzędowy „Świętojanki” ze spektaklem pod tytułem „W wiejskiej kuźni”, kolejno „Kramska Kapela Podwórkowa”, która podczas tegorocznej Inauguracji obchodziła swoje pierwsze urodziny. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki „Już taki jestem zimny drań” i „Na imprezie”, zespół wokalno-instrumentalny „Sentymentalne Serca” zaprezentował scenkę pod tytułem „Cyganeczki”, mogliśmy też podziwiać występy Kamila Dębińskiego i Adriana Górczewskiego ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Kramsku oraz dziewczynki Izę Wiśniewską i Klaudię Wiśniewską ze Studia Piosenki. Na tegorocznej inauguracji swój debiut miał dziecięcy zespół ludowy Dzieci Kujaw, który mile zaskoczył publiczność i został gorąco przyjęty. Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury z placówkami oświatowymi na terenie gminy mogliśmy obejrzeć występ młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Kramsku. Był to montaż pod tytułem „ Marzenia do spełnienia, czyli niezdecydowany pracownik”. Wystąpiły również zespoły ludowe „Winniczanki„ i „Wielopolanki” prezentujące folklor naszego regionu oraz zespoły wokalno-instrumentalne „Bravo” i „Serenada”. Inauguracja Roku Kulturalnego to okazja do podsumowania minionego okresu, a także miłe spotkania, rozmowy i wspólna zabawa. Zobacz foto

5 grudnia 2008

 
Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Rada Sołecka w Kramsku zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w gminnym konkursie NA NAJŁADNIEJSZĄ ILUMINACJĘ ŚWIETLNĄ POSESJI. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie są proszone o zgłaszanie się do GOK-u  celem pobrania karty zgłoszenia. Termin zgłoszenia do 20 grudnia 2008 roku.
Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o terminie wręczenia nagród.

17 grudnia 2008

 
Pragniemy poinformować, że w dniu 24 grudnia o godzinie 23.15 w kościele św. Stanisława w Kramsku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kramsk połączonej ze scholą parafialną . Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.

19 grudnia 2008

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy wszystkim złożyć z głębi serca płynące życzenia. Trochę inaczej niż każdego roku - zapraszamy do obejrzenia świątecznych życzeń.

21 grudnia 2008

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, w dziale KRONIKI znajdziecie kolejną udostępnioną kronikę. Tym razem jest to kronika Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kramsku z lat 1994-95. Warto do niej zajrzeć.