W chwili obecnej Biblioteka Publiczna Gminy Kramsk w swoich zbiorach posiada 13287 woluminów, korzysta z niej 960 czytelników, którzy wypożyczają 23083 książek .Średnio odwiedza bibliotekę 40 czytelników dziennie.
Każdy potencjalny użytkownik może  uzyskać wszelkiego rodzaju informacje rzeczowe, bibliograficzne, bieżące i lokalne. Biblioteka dysponuje aktualnymi zbiorami, wydawnictwami informacyjnymi, naukowymi, popularno-naukowymi, literaturą piękną polską i obcą, literaturą młodzieżową. Biblioteka zaspakaja główne potrzeby użytkowników uczących się i dokształcających , ale nie tylko. W każdej placówce może znaleźć każdy czytelnik szeroki wybór literatury relaksacyjnej, powieści obyczajowych, psychologicznych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych.
Każdy użytkownik biblioteki może w naszych placówkach miło spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w imprezach.
Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do darmowego korzystania z kawiarenki internetowej.
W 2010 roku biblioteka brała udział w programie "Akademia Orange dla Bibliotek” i otrzymała dotację finansową w kwocie 2.155,92 zł. W ramach dotacji zostały pokryte koszty dostępu do internetu oraz zakupiono książki z informatyki o charakterze edukacyjnym.
  Godziny otwarcia Biblioteki Publicznej Gminy Kramsk 
 
Poniedziałek -  10.00 - 18.00
Wtorek -            8.00 - 16.00
Środa -            10.00 - 18.00
Czwartek -         praca wewnętrzna
Piątek -             8.00 - 16.00